Активисты «Антитрухановского майдана» выступили с заявлением

Активисты «Антитрухановского майдана» выступили с заявлением. Заявление обнародовано в сети «Фейсбук».

В нем в частности сказано, что активисты продолжают свои бессрочные акции.

«Мегафон» приводит текст заявления без изменений, на языке оригинала:

Безстрокова Акція “АнтитрухановскийМайдан” була розпочата після оприлюднення в ЗМІ відомостей, що Труханов Г.Л. є членом міжнаціонального кримінального синдикату, причетного до заволодіння бюджетними коштами та іншими матеріальними ресурсами на території України. Також стало відомо, що Труханов володіє 2-ма паспортами громадянина Росії, які вказував при реєстрації в країнах з пільговим оподаткуванням фірм, що в подальшому використовувались для реєстрації українських суб’єктів господарювання. В свою чергу, через такі суб’єкти господарювання дотепер відбувається виведення коштів з бюджету м.Одеси – наприклад, через ТОВ «Ростдорстрой» та інші компанії, що входять в групу «РОСТ».

З метою припинення будь-яких фінансових потоків до міжнаціонального кримінального синдикату, куди входить Труханов, а також до структур Малофєєва, що фінансують тероризм, утасникі протесту, користуючись конституційним правом на мирні зібрання, організували безпосередньо під будівлею одеської мерії намет, біля якого розмістились інформаційні стенди, де висвітлювалась інформація відносно протиправної діяльності Труханова. Крім того, в рамках мирної акції неодноразово проводились масові заходи з метою доведення до широкого загалу відомостей про антидержавницьку, антиукраїнську діяльність Труханова.

Як наслідок, мирна безстрокова акція двічі розганялась співробітниками виконавчих органів та комунальних підприємств Одеської міської ради (тобто підпорядкованими Труханову працівниками) із залученням членів громадських організацій, що фактично фінансуються Одеським міським головою Трухановим Г.Л. через свого заступника Котляра А.І.

В ході розгонів до учасників Антитруханівського майдану застосовувалась фізична сила, спеціальні засоби у вигляді перцевого газу (або його аналогу), а майно знищувалось чи викрадалось.

Слід зазначити, активісти протестного руху завчасно попереджали у пісьмової формі правоохоронні органи про наміри працівників одеської мерії здійснити силові розгони мирної акції, а також про можливе зіткнення протестних таборів.

Так, до Головного управління Національної поліції України в Одеській області (т.в.о. начальника Лорткіпанідзе Г.Г.) в серпні 2016 року було направлено 5 листів з даного приводу.

Крім того, безпосередньо 1 вересня було здійснено декілька дзвінків до поліції за телефоном 102 щодо скупчення напроти Антитруханівського майдану працівників мерії. Проте, жодних реагувань зі сторони поліції чи СБУ не було, більш того не було реагування зі сторони співробітників поліції на застосування працівниками мерії фізичної сили та спеціальних засобів до учасників мирної акції вже безпосередньо під час розгону.

Подібна позиція правоохоронних органів є щонайменше дивною, оскільки Одеським міським головою Трухановим Г.Л. у складі виконавчих органів Одеської міської ради утворено власну правоохоронну структуру – департамент муніципальної безпеки, до повноважень якого віднесли «забезпечення здійснення заходів щодо охорони громадської безпеки, громадського порядку, боротьби зі злочинністю» (цитата з рішення Одеської міської ради від 27.08.2014 № 5228-VI). Більш того, Труханов Г.Л. своїми розпорядженнями надає доручення департаменту муніципальної безпеки спільно з ГУНП в Одеській області забезпечувати охорону громадського порядку під час проведення масових заходів, зокрема, в наступних розпорядженнях: від 29.07.2016 №761, від 05.08.2016 №781, від 11.08.2016 №802, від 19.08.2016 №819, від 19.09.2016 №910, від 22.09.2016 №945, від 22.09.2016 №947, від 23.09.2016 №956, від 29.09.2016 №982 та інших.

Фактично, Труханов Г.Л. утворив власну «армію», яку використовує ні стільки для охорони масових заходів, скільки для розгонів мирних акцій, недопущення жителів міста до засідань Одеської міської ради, громадських слухань тощо, при цьому ця “труханівська армія” ще й фінансується за рахунок коштів бюджету міста Одеси.

Проте, ні органи прокуратури, ні будь-які інші органи державної влади дотепер не прореагували на подібне грубе порушення Конституції України.

Окремо слід вказати на громадські організації, члени яких залучались до силового розгону Антитруханівського майдану. З соціальних мереж та ЗМІ загальновідомим є той факт, що заступник Одеського міського голови Котляр А.І. залучив до цього членів «Ради громадської безпеки», «Самооборони Майдану Одеса» та «Автомайдану Одеси», а очільники цих організацій напередодні нападу оприлюднили через соціальні мережі свої агресивні наміри щодо розгону. Необхідно зазначити, що вказані громадські організації неодноразово виступали на захист інтересів Труханова та інших членів кримінального синдикату, до якого той входить, при цьому вирішувались не тільки політичні замовлення, а передусім господарські спори.

Слід враховувати, що Котляр А.І. до теперішнього часу є членом ГО «Самооборона Майдану Одеса». Таким чином, у його діяльності на посту заступника Одеського міського голови, що курирує, в т.ч. і взаємодію з подібними громадськими організаціями, простежується реальний конфлікт інтересів, оскільки Котляр, поєднуючи одночасно службу в органах місцевого самоврядування і членство в громадських організаціях, використовує останніх для виконання протиправних дій як відносно політичних опонентів Одеського міського голови, так і по відношенню до звичайних громадян, які мирно протестують.

У зв’язку з вищевказаним, вважаємо, що у викладених фактах щодо розгонів мирної акції «Антитруханівський майдан», що супроводжувались застосуванням фізичної сили та спеціальних засобів до мирних протестувальників, а також викраденням та знищенням їх майна, є ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 161 (пряме обмеження прав громадян за ознаками політичних переконань), ст. 170 (умисне перешкоджання законній діяльності політичних партій, громадських організацій), ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України, тощо.

У зв’язку з тим що правоохоронні органи не в змозі забезпечити захист власних громадян, виходячи з того що на протестуючих неодноразово здійснювались напади з боку промерських сил, акція протесту проти мера Труханова триває і підсилює свою дію в формат юридичної і громадсько-політичної боротьби з мінімальним фізичним присутністю учасників акції на Думській площі.

Повноцінна фізична присутність протестуючих на Думській Площі відновиться одразу ж як правоохоронці будуть в змозі забезпечити безпеку власних громадян, а бездіяльні посадові особи будуть притягнуті до відповідальності, до чого ми докладемо всіх зусиль!

Повідомлення про проведення акції не відкликаємо.
Акцію продовжуємо до повної перемоги!

Україна починається з Одеси!
Одеса – без Труханова!

Слава Україні!

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *