Одесситам расскажут о подоплеке ареста защитников Летнего сада

Одесские политики, общественники и правозащитники собирают пресс-конференцию, на которой собираются раскрыть подоплеку ареста защитников Летнего сада.

Соответствующая информация обнародована в соцсетях, передает корреспондент “Мегафна”.

Мероприятие начнется в 11.00 в пресс-центре “Паритет” (Фонтанская дорога, 51).

Среди заявленных спикеров – правозащитник Сергей Стерненко, адвокат Вадим Оксюта, общественник Михаил Кузаконь и юрист Артем Карташов.

“Останні два роки в м. Одесі ознаменувалися масовими протестами одеситів проти міської влади та боротьбою проти забудов знакових об’єктів та прибережних схилів. Досить часто правоохоронні органи та органи влади “не помічали” незаконність того чи іншого будівництва, а подекуди активно сприяли будівельному свавіллю та дерибану комунальної власності. Так сталося і з територією Літнього театру у Міському саду в Одесі, де саме завдяки гучному та масовому протесту місцевих жителів на рівні владних кабінетів було порушено питання відновлення історичних меж Міського саду – як пам’ятки, а на загал були представлені офіційні документи, що свідчили про неможливість забудови даної території, хоча ще за день до цього місцева влада, лояльні (підконтрольні) їй активісти та забудовник переконували, що з документами все гаразд.Даний протест об’єднав разом як системних борців за справедливість, так і звичайних городян, об’єднав людей з різними політичними вподобаннями та різного соціального статусу, які вийшли показати, що історичне надбання міста – це власність громади, а не окремих бізнесменів, – сказано в пресс-релизе.

“Однак під час згаданої акції не обійшлося і без заворушень, які були спровоковані особами, зовні схожими на працівників спеціальних підрозділів Національної поліції, оскільки вказані особи були без передбачених законодавством ідентифікаторів. Вказаний протест показав, що в Одесі існує велика кількість людей, які готові безкомпромісно відстоювати історичну спадщину незважаючи на будь-які домовленості між владою і правоохоронцями і це дало чіткий сигнал одеській правоохоронній системі. Вже 24.11.2017 року було проведено обшуки та затримано одного з активістів, що приймали участь у вказаній акції – Дем’яна Ганула, якому вручено підозру за ч. 1 ст. 294 КК України “Масові заворушення” та одразу ж обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, без права внесення застави. 25.11.2017 року вручено підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у сумі близько 600 000 грн. ще одному учаснику тих подій – Сергію Стерненку та вручено підозру і призначено засідання на понеділок по обранню запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Ігоря Бею”, – отмечают участники пресс-конференции.

“Вказані особи згідно процесуальних документів підозрюються в організації та активній участі у масових заворушеннях, внаслідок яких за версією слідства постраждало 28 правоохоронців, але жодного активіста. Вказано, що вказані активісти з іншими невстановленими особами попередньо зорганізувалися для вчинення масових заворушень, підготували заздалегідь предмети з метою використання в якості зброї та впродовж акції всіляко підбурювали та провокували натовп для протистояння з поліцейськими. Окрему увагу в клопотання про обрання запобіжного заходу приділено тому, що вказані люди мають активну громадянську позицію, що на думку прокуратури є особливим ризиком і може вплинути на хід слідства, саме тому учасникам акції в Міському саду варто обрати тримання під вартою, а не менш серйозний запобіжний захід. Разом із цим, впродовж останніх 1,5 роки в м. Одесі відбулися не менш резонансні події, які за дивним збігом обставин залишися без також швидкої і безкомпромісної реакції поліції та прокуратури – це розгін мирної акції “Одеса без Труханова” 01.09.2016 року, побиття поліцейськими представників патріотичних організацій 10.04.2017 року, побиття поліцейськими Сергія Стерненка 08.06.2017 року, побиття та стрілянина в опозиційних чинній владі та правоохоронним органам активістів влітку цього року, захоплення частини території аеродрому “Шкільний” 29.10.2017 року та низка інших. В цих випадках, попри наявність відеозаписів та участі в низці подій самих правоохоронців нікому не вручено підозру та не обрано запобіжного заходу, більше того в більшості випадків поліція виступає “адвокатом” винуватців подій або ж всіляко їй покриває ініціюючи безкінечні службові перевірки або ж просто затягуючи слідство. Вказані події чітко свідчать про намагання правоохоронної та судової системи подавити громадянський протест, використовуючи власні повноваження, надані кримінальним процесуальним законодавством, що спонукає нас привернути увагу ЗМІ до вказаних фактів та публічно дати оцінку ситуації, що склалася”, – заявляют они.

One thought on “Одесситам расскажут о подоплеке ареста защитников Летнего сада

  • 26.11.2017 в 23:52
    Permalink

    Лохам обязательно надо все объяснить, а то ж они сами не понимают. Ща паны соберутся и расскажут своему стаду, что они должны думать

    Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *