В Одесі набирає обертів проблема “дерибану” нерухомості

Проблема дерибану нерухомості в Одесі набирає оборотів. Будь-яке місто в Україні стикається з чимось подібним. 

Відмінність Одеси в тому, що завдяки географічному розташуванню та історії – це ласий шматочок, де дерибан набуває більших масштабів, ставки зростають, а вартість хабарів за “порішати питання” вищі, ніж в інших містах. Про це повідомляє юрист, координатор проекту WikiInvestigation в м. Одеса Інна Звездун.

За її словами, два роки тому, в червні 2016 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, перебуваючи в Одесі, звернув увагу прокурорів на порушення, з якими відбулась забудова територія зеленої паркової зони в одеській перлині – Аркадії. Про престижність саме цього району на березі Чорного моря говорити зайве.

Якщо йдеться не лише про пам’ятку культури, але й знакове місце для Одеси, то має бути зрозуміла громаді реакція. Це та ситуація, яку я просто ненавиджу: прокуратура за останні 15 років навчилася справи відкривати, продавати і закривати. (…) Так, бувають справи закриті, але в більшості треба вийти на звинувачення. Якщо вся Одеса вважає, що “Аркадію” знищено і всі напевно знають прізвища, як завжди це в Одесі, і всі знають, хто стоїть за цими прізвищами, то дійте…”, – звернувся тоді під час прес-конференції до прокурора Одеської області Юрій Луценко.

Детальніше, як відбувався дерибан території на Аркадія і хто за цим стоїть можна почитати в розслідуванні WikiInvestigation. Якщо коротко, то згідно з рішенням одіозного секретаря Одеської міськради та тодішнього в.о. голови Одеської міськради Олега Бриндака ще на початку 2014 року, незрозуміла ТОВ “Аркадія-Сіті” отримала в своє підпорядкування близько 2 га зеленої зони загального користування складовою частиною якої був парк “Аркадія” за ціною оренди близько 1 гривня 50 копійок за метр квадратний у місяць.

Збиток, завданий Олегом Бриндаком одеській громаді, можна оцінити в близько в 3,7 млн грн щорічного ненадходження до місцевого бюджету Одеси, через свідоме заниження грошової оцінки земельних ділянок та фіксованих ставок орендної плати.

Загалом, за чотири з половиною роки та з урахуванням індексу інфляції (пан Бриндак, як відомо, умудрився встановити найнижчу фіксовану ставку) чиновник завдав збитків на суму 39,3 млн грн.

Минуло два роки з часу як Генеральний прокурор Юрій Луценко особисто наголосив на необхідності навести лад з незаконним знищенням парку “Аркадія”. Два роки у цій справі не покарані винні і ті, хто особисто ставив підписи на дозвільних та правовстановлюючих документах.

Одеська команда проекту WikiInvestigation звернулась до Юрія Луценка з проханням мотивувати його ж підопічних, прокурора Одеської області Олега Жученко та його заступників Тетяну Горностаєву і Артура Добросердова рушити справу з місця та вжити заходів для захисту інтересів держави внаслідок свідомого знищення ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» пам’ятника архітектури місцевого значення парку “Аркадія”. Як виявилось під час спілкування, останні навіть не чули про умисне незаконне знищення, об’єкту культурної спадщини парку “Аркадія”, та всяко намагались забалакати обставини цього злочину посиланнями на якісь листи та незаконні документи. 

Труханов, Ангерт, Галатерник: хто стоїть за “Аркадія-Сіті”

Варіантів, хто саме підгрібає під себе ласий шматок території в Одесі є кілька. І, як відомо з відео вище, Юрій Луценко знає ці прізвища. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновники та власники ТОВ «АРКАДІЯ-СІТІ» з Дніпра (України), Лондона (Велика Британія) та Рамат Гану (Ізраїль).

Своєю чергою, згідно з даними Panama Papers ізраїльський бенефіціар ТОВки Леонід Молдавський пов’язаний з Олександром Ангертом, якого вважали негласним господарем Одеси і “смотрящим” за Одеською міськрадою.

З іншого боку ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ” через лондонську лінію зв’язків та особисто через Зінько Наталю і Олега (дружина і тесть) пов’язана з Володимиром Галатерником, якого також називали господарем “перлини” біля моря.

Третя ниточка зв’язків згідно з даними Panama Papers тягнеться від ТОВ “АРКАДІЯ-СІТІ” через Катерину Труханову (доньку) до Геннадія Труханова, нинішнього міського голову Одеси, якого нині підозрюють в розкраданні бюджетних мільйонів.

Ймовірно, саме тому у травні 2014 року, коли центральну алею Аркадії урочисто відкривали, інформацію про це розмістили на офіційному сайті Одеської міської ради, а традиційну стрічку перерізав особисто Олег Бриндак.

P.S. Наявність умислу при підписанні договорів оренди та завдання вагомого збитку може загрожувати Олегу Бриндаку відповідальністю за кримінальний злочин, що передбачена ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо якого вже розпочато НАБУ за заявою детектива WikiInvestigation.

Чому для нас це важливо: парк “Аркадія” є улюбленим сімейним місцем відпочинку для одеситів та гостей. Якщо у міста є інтенції навести з ним лад, упорядкувати, то це можна зробити у прозорий спосіб. Чи за кошти бюджету, чи з допомогою інвестора, але зрозуміло і законно для усіх учасників і, головне, для одеситів. В Одесі є багато занедбаних місць, парків, куди інвестори можуть вкласти кошти. Водночас віддавати за безцінь незрозумілій структурі таку територію, яка може повноцінно працювати на бюджет – це злодійство. І коли міські чиновники вам розповідатимуть казки про брак фінансування на ремонт вулиць, систем каналізації, громадських місць, пам’ятайте про 40 мільйонів гривень, які вони і пан Бриндак не доплатили до місцевого бюджету м. Одеси завдяки своїм схемам.

Довідка: проект WikiInvestigation створений для організації активістів та небайдужих громадян в їхній ініціативі протистояти елементам корупції та беззаконня на локальному рівні. У WikiInvestigation працюють громадські детективи, юристи та координатори, які допомагають людям проводити розслідування в законодавчому руслі, знайти склад злочину у корупційних схемах та доводити розслідування можливих незаконних схем до суду, прокуратури чи інших компетентних правоохоронних органів. Проект підтримується Європейським союзом. Деталі на сайті 

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *