Провідний світовий часопис Bloomberg про ситуацію в Одесі

Провідний світовий часопис Bloomberg опублікував статтю про ситуацію в Одесі.

Пропонуємо вашій увазі спочатку її переклад, а нижче посилання на оригінал.

Немає нічого дивного у тому, що комік може стати президентом України — країни, що воює.

Під час революцій 2004 і 2014 років українці двічі намагались протистояти політичній системі, в якій керують олігархи, які по черзі виводять фінанси з держави. Обидві спроби викорінити системну корупцію виявилися невдалими, незважаючи на нове антикорупційне агентство та широке очищення банків.

Знову ж, побачивши в бюлетенях знайомі прізвища кандидатів-нинішнього мільярдера Петра Порошенка, колишнього прем’єра Юлії Тимошенко – виборці, здається, схиляються до абсурду.

Телевізійний комік Володимир Зеленський, чий спектакль «Слуга народу» націлений на ненависну еліту, проводить опитування громадськості перед виборами 31 березня.

Чуємо твердження про продажних політиків, про напади на активістів, продажні суди. Вплив клептократії в Україні важко переоцінити.

Україна це – добре освічена нація

– 42 мільйони людей з родючою землею розміром з Францію – зараз їй загрожує витіснити Молдову і очолити список найбідніших країн Європи.

Шалена корупція зробила Україну непривабливою для інвесторів і вразливою до маніпуляцій Росії в період зростання напруженності між Москвою і Заходом. Гроші з колишнього Радянського Союзу, які відмиваються в європейських і американських банках, привернули увагу міжнародної спільноти.

Терпіння серед прихильників країни слабшає. США минулого тижня закликали замінити прокурора, відповідального за боротьбу з корупцією, і оновити систему. Попит надійшов після того, як близький співробітник президента був втягнутий у скандал з розкраданням зброї. Порошенко звільнив особу, але справа продовжує підривати його передвиборчу кампанію.

“Дуже важко нав’язувати ззовні боротьбу з корупцією, коли політична еліта працює проти цієї боротьби”,- говорить Олександр Данилюк колишній міністр, який допомагав вводити антикорупційні реформи.

Україна посідає 120-е місце серед 180 країн у щорічному індексі сприйняття корупції Transparency International разом з Ліберією, Малаві та Малі. Це поліпшення в порівнянні з похмурим 144 місцем у 2013 році.

Всі політичні партії в Україні зобов’язуються боротися з корупцією, а Порошенко – за прийняття більш реформованого законодавства, ніж його попередники. Звіт на 85-ти сторінках, який оцінює антикорупційні досягнення президента Порошенка має висновок, що електронний збір податків, заходи по боротьбі з відмиванням грошей та зміни в індустрії природнього газу призвели до надходжень в бюджет до 6 млрд дол в річний бюджет України, – “Боротьба з корупцією тільки починається”

«Я гарантую нульову терпимість до корупції», – сказав Порошенко в телевізійному інтерв’ю в березні. “Я гарантую, що ті, хто крав, будуть притягатися до відповідальності”.

Данилюк, який був звільнений у червні за те, що він скаржився західним послам на повільні темпи змін, описує сизіфовий цикл спроб, які він зробив для здійснення реформ, прийнятих урядом під тиском США, Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду. Він каже, що все, що він робив, зустрічало опір з боку помічників президента і підконтрольних йому народних депутатів у парламенті, які торгують місцями в парламенті і голосують за гроші.

Дійсно, один бізнесмен-політик заявив, що особисто прийняв мішки доларів США у вузькому приватному ліфті, який веде з зали очікування біля кабінету Порошенка. Олександр Онищенко каже, що він був представником-платником Порошенка в парламенті до 2016 року. Він каже, що сумки були покладені в багажник його автомобіля, який він потім відвіз до парламенту, щоб купити голоси за ринковою ціною, яка коливалася від $ 20 000 до 100 000 доларів на одного законодавця.

“Вони розраховувались готівкою”, – сказав він у відеозапису між раундами в іспанському змаганні з стрибках на конях.
“Ви приїзжаєте в гараж адміністрації президента, піднімаєтесь на 4 поверх, забираєте сумки, щоб ніхто не побачив”.

Порошенко рішуче відкинув ці претензії і закликав Онищенка повернутися в Україну і предстати перед судом.
Бізнесмен втік з країни в 2016 році, після звинувачення в розтраті десятків мільйонів доларів від державної енергетичної компанії. Він каже, що справа проти нього політично мотивована.

Найбільше демонструє вартість людського життя, яке вбиває корупція, в Одесі. Одеса це жваве портове місто на чорноморському узберіжжі України.

За останні півтора року спостерігається безпрецедентна хвиля нападів на антикорупційних громадських діячів.
Одному діячу завдали удари ножем, в іншого стріляли.

У серпні автівку громадського діяча Михайло Кузакон і журналіст Григорій Козьма таранила вантажівка.

Всі громадські діячі намагались викрити злочинні корупційні угоди, укладені а бо затверджені місцевою владою на чолі з мером Одеси Геннадіем Трухановим.

Нині на суді за розкрадання 6 мільйонів доларів державної скарбниці при приватизації будівлі, він заперечує будь-які правопорушення.
“Це театр” ,- каже Кузаконь про судову систему. Після того, як він опублікував відео минулого місяця, в якому він звинуватив Порошенка в гарантії безкарності та контролю над містами та регіонами злочинним групам в обмін на політичну підтримку. “Якщо б Києву було вигідно засудити Труханова, це вже сталося б”.

Справа проти Труханова свідчить про нові незалежні антикорупційні інституції у дії, сказав у письмовій відповіді апарат Порошенка. Ця інфраструктура, побудована за останні п’ять років, існує «завдяки політичній волі Президента Порошенка», а обвинувачення в протилежному – політично мотивовані.

Апарат президента також звинуватив Данилюка, колишнього міністра фінансів, і закликав відмовитися від дій якіь є в інтересах Зеленського, якого за їх словами, підтримує Ігор Коломойський, потужний олігарх, який хоче повернути втрачені активи у фінансовій галузі.

Шоу Зеленського транслюється на телеканалі Коломойського. Двоє чоловіків заперечують будь-які політичні чи фінансові зв’язки поза телевізійним контрактом. У листопаді тиск з боку громадськості спонукав парламент у Києві створити тимчасовий комітет для розслідування більше 50 подібних нападів по всій країні в 2018 році, включаючи вбивства.

Скептицизм Кузаконя широко поширений серед українців, принаймні з 2000 року після випуску записів “Уотергейт”, після розмов у офісі другого президента України пост радянського періоду Леоніда Кучми.

Записи, часто непристойні, включали балаканину про хабарі на десятки мільйонів доларів, а також обговорення необхідності замовчувати інформацію антикорупційного журналіста, який пізніше вбили, його знайшли у лісі з відрізаною головою.

Кучма спростував автентичність касет і заявив, що записи його голосу були відредаговані.

Серед фігурантів тих записів був і майбутній президент України Віктор Янукович.

Майно, яке Янукович побудував за межами Києва, коли він став президентом у 2010 році, разом з екзотичними автомобілями та зоопарками, став публічним музеєм , що має на меті показати яскраві плоди корупції.

Коли Янукович втік у Росію в 2014 році, нові українські лідери заявили, що визначили 70 мільярдів доларів, які він та його оточення
перевели до офшорних рахунків.

Через п’ять років ніхто не був звинувачений у крадіжках. Янукович спростовує крадіжку і перерахування грошей в іноземні банки. За його словами, маєток за межами Києва не було його особистою власністю.

“Найбільша надія України”, вважає Вадим Мороховський, 47-річний голова Одеського банку «Восток», – тепер більше молодих виборців, які ніколи не знали Радянського Союзу і які не вважають корупцію невід’ємною частиною життя.

Соціальні медіа, такі як Facebook та Instagram наповнені інформацією про виборчу компанію в Україні. Українські бізнес-клани здійснюють агітацію через домінування в пресі. Ця зміна допомагає пояснити, чому електорат стає все більш фрагментованим і менш передбачуваним, вважає Мороховський.

Зеленський, якому 41 рік – є результатом цих змін. Комік, який також має бізнес з розподілом по всьому колишньому радянському блоку, заявив, що може найняти Данилюка та інших розчарованих реформаторів, якщо він буде зформовувати уряд.

Останні опитування дають йому перевагу від 5 до 10 процентів над Порошенком і Тимошенко, хоча все може змінитися. Якщо, як і очікувалося, жоден з кандидатів не буде мати більшість то двоє, що отримають найвищу оцінку, змагатимуться у другому турі у квітні.

Якщо Зеленський виграє, політичне життя буде подібне мистецтву. У своєму шоу він грає вчителя історії, який випадково стає президентом.

В одному епізоді він мріє взяти в кожній руці по кулемету і косити законодавців у парламенті.

Насправді, Зеленський каже, що працюватиме з Міжнародним валютним фондом і запровадить амністію капіталу, згідно з якою бізнесмени могли б узаконити приховані активи в обмін на сплату податку 5%. Він також зобов’язується позбавити законодавців, суддів і президента їхнього імунітетету від судового переслідування, а також зробити суди вільними від політичного втручання.

Савва Лібкін, який володіє вісьмома ресторанами в Одесі та Києві, має певні думки щодо цього. Він бачить олігархів з певними інтересами в нинішній системі серед трьох основних кандидатів.

«Я народився в корумпованій лікарні, медсестра, яка доставала мене, була корумпована, і кладовище, на якому поховають мене, буде корумповане”, – говорить Лібкін.

“Це хвороба, як СНІД, яка не має милості ні для кого, не має милості до людей, які борються з ним”.

Оригінал за посиланням – https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-14/comic-volodymyr-zelenskiy-is-leading-polls-in-ukraine-s-election?fbclid=IwAR27MKdNL4-AsL90T-F2n9t7IfN0er827vX2Vzc70Ey58PSdHg48CwRFsfE

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *