Тюремный начальник: одесская колония контролируется ворами (фото)

Замначальника администрации Государственной уголовно-исполнительной службы Украины Владимир Мелюхов рассказал, что одесская колония №51 давно не контролируется администрацией: там правят бал воры в законе.

Об этом он написал на своей странице в “Фейсбуке”.

“Щодо подій у ВК-51. Те, що вказана установа по факту безконтрольна з боку адміністрації установи я знав ще десь з початку 2000-х, коли працював оперуповноваженим у ВК-12 Харківської області та мав змогу спілкуватися з переведеними звідти засудженими за персональними нарядами. Потім , пам’ятаю відому у певних колах сумну та смішну одночасно історію про те, як один одеський тюремний генерал бігав майже щоденно на уклін до російського «злодія у законі», який приймав того у палаті медчастини Одеського СІЗО… Одеса- дуже складний регіон, із своїми правилами гри та дуже тісним зрощенням криміналітету та владних структур. І для того , щоб там навести лад, потрібна дуже кропітка робота з боку всіх правоохоронних структур. А поки що бал там править злочинний світ, як і в деяких інших регіонах країни”, – отметил он.

“Як все відбулось… На понеділок у вказаній установі був запланований обшук із залученням сил та засобів інших установ Південного МРУ. Одночасно з цим мало відбутися етапування 6-х засуджених негативної спрямованості на чолі із «смотрящим» за вказаною установою. Але, «смотрящі» вирішили опиратися власному етапуванню та за погодженням із деякими кримінальними авторитетами з Одеського регіону почали підготовку до бунту. Заздалегідь було заготовлено знаряддя для опору у вигляді каміння та палиць. Чому про це не знав оперативний склад установи та ті, хто мав про це знати -питання, на яке ми знайдемо відповідь під час службового розслідування. Відповідно, на початок проведення обшуку сили співробітників та засуджених, яких підняли на бунт, були явно не на нашу користь через відсутність оперативної інформації”, – продолжил тюремщик.

“Коли 6-х «смотрящих» почали вивозити з установи, відразу почався класичний бунт із камінням, палицями та підпалами, як у фільмах та підручниках. На жаль, пожежна машина ВК-14 потрапила у пастку, коли проїхала повз вузькі ворота міжзонного КПП, після чого оказалась відрізаною від основної групи співробітників. Співробітників витягнули з машини та нанесли їм численні травми, але потім одного вдалося відбити , а іншого самі засуджені доставили до медичної частини для надання допомоги, після чого віддали нашим співробітникам. Житлова зона лишилась за бунтівниками, виробнича – за ГШР. Тим часом 6-х «смотрящих» вдалося вивезти з установи, незважаючи на спротив. Після цього засуджені зрозуміли, що накоїли , та розійшлися по відділеннях. Особливо хотів би звернути увагу на те, що майже відразу після початку бунту під стінами установи з’явилися місцеві «громадські активісти» із заздалегідь підготовленими банерами, що зайвий раз свідчить про те, що вказана акція була заздалегідь спланованою криміналітетом з волі та із в’язниці”, – отметил он.

“Найгірші наслідки цієї події – 2 серйозно травмованих співробітника. Зараз їм надається необхідна медична допомога , ними опікується керівництво установи та Південного МРУ. Лікарі запевняють , що їхньому життю загрози немає, і це найголовніше. Будемо молитися за те, аби з ними все було гаразд. Однозначно відповідні висновки з цієї події будуть зроблені. Винні у підготовці бунту, нападах на співробітників та пошкодженні майна установи понесуть передбачену законом відповідальність. Винні у цій надзвичайній події деякі керівники також будуть покарані. Тренування ГШРів буде максимально наближене до реальних умов. Але можу запевнити в одному. Зі шляху з наведення ладу в установах ніхто зходити не буде та при перетині «червоних ліній» коли нападають на співробітників – будемо діяти відповідно до наданих нам законодавством повноважень”, – подытожил Мелюхов.

Как ихвестно, на днях в одесской колонии вспыхнул бунт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *