Паспорти і громадянство Труханова: 4 провадження СБУ (фото)

Служба безпеки України відкрила 4 кримінальних провадження щодо незаконного доступу міського голови Одеси Геннадія Труханова до державної таємниці у зв’язкуз тим, що він має російське громадянство.

Про це йдеться в офіційних паперах Управління СБУ в Одеській області, оприлюднених на прес-конференції Міхеїла Саакашвілі, Михайла Кузаконя та Олега Михайлика,  повідомляє 24 канал.

Слідчий відділ УСБУ в Одесській області на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду Одеси вніс відомості до ЄРДР за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексуУкраїни,  ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України та ч. 1 ст. 328 Кримільнаного кодексу України.

Так, Труханову інкримінують, що він, будучи кандидатом в нардепи, а також -на посаду Одеського міського голови, підробив документів з метою отримання допуску до держтаємниці та подав до держорганів України підробні документи та неправдиві відомості, в яких приховав факт, що є громадянином РФ.

А також — зловживав службовим становищем та вчинив дії, направлені на отримання допуску до держтаємниці. Окрім того, скандальному меру Одеси інкримінують, що він у результаті незаконного допуску до держтаємниці для роботи з секретною інформацією розголосив відомості, що становлять держтаємницю.

За фактом позовів одеського громадсько-політичного діяча Михайла Кузаконя розпочато досудове розслідування слідчим УСБУ в Одеській області Сергієм Витяганцем.

Варто зазначити, що 12 лютого прокурори САП на судовому засіданні в Малиновському суді Одеси у справі проти Труханова щодо корупційної афери з«Краяном» повідомили, що у 2017-му одеський мер через російський суд анулював свій паспорт громадянина Росії. Про це свідчать отримані ними на запити відповіді від російських держустанов.

Важливо наголосити, що анулювання російського паспорту не скасовує російське громадянство. Для цього варто пройти додаткову процедуру, яку скандальний одеський мер наразі не пройшов. А відтак Труханов продовжує бутигромадянином РФ.

Цікаво, що 27 червня під час «останнього слова» в суді у справі «Краяну»Труханов висловив своє здивування тим, що прокурори «пригадали» йому російський паспорт. Він назвав його «надуманим». Проте згодом необачно зізнався, що сам ініціював рішення російського суду з приводу анулювання.

«Саме я ініціював судовий процес і судове рішення, щоб все, що мені намалювали в Росії, було знищено раз і назавжди. І вони це зробили», — сказав Труханов.

Нагадаємо, вітчизняні журналісти неодноразово повідомляли, що, за інформацією російських держустанов, на прізвище та ім’я скандального одеського мера дійсно видавались паспорти РФ. Перший свій паспорт він отримав у 2002-му в Дагестані, другий – в 2003-мув місті Сергієв Посад Московської області. У 2011-му він навіть особистозвернувся в російські держструктури, аби замінити перший документ у зв’язку з досягненням ним 45 років.

Нагадаємо також, що проти Труханова відкрито низку кримінальних справ антикорупційними органами України. Так, завтра йому винесуть вирок  в Малиновському суді Одеси щодо корупційноїафери з «Краяном». Його звинувачують в умисному заволодінні коштами місцевого бюджету у розмірі 185 мільйонів гривень шляхом купівлі заводу-банкроту для «нової мерії» за завідомо завищеною ціною. Окрім того, кримінальну справу щодо декларування недостовірної інформації – брехню у деклараціях щодо маєтків та автівок дружини — почнуть розглядати у Приморському суді Одеси вже у серпні цього року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *