Справу Труханова по «Краяну» на вимогу САП знову повернули до суду першої інстанції: що далі? (фото)

Справу одеського мера Геннадія Труханова щодо корупційної афери по «Краяну» через два місяці після скандального виправдального вироку повернули в Малиновський райсуд Одеси з апеляційного суду Одеської області. 

Якої грубої помилки допустились судді у жадобі щонайскоріше виправдати Труханова і захиснити його від Антикорупційного суду?

Чи почнуть в цьому ж суді розгляд справи заново? Надалі справу розглядатимуть в апеляційному суді Одеської області чи врешті передадуть до новоствореного Апеляційного антикорупційного суду? Відповіді — у матеріалі «Інформаційної хвилі».

Судді Малиновського райсуду Одеси, які виправдали Труханова (Корой, Черевко, Передерко)

На сайті Єдиного реєстру судових рішень 15 серпня оприлюднили ухвалу Апеляційного суду Одеської області, згідно з якою задовольнили клопотання від 12 серпня прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентина Мусіяки про повернення справи в суд першої інстанції.

«Кримінальне провадження за апеляційною скаргою заступника Генпрокурора керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. на вирок Малиновського районного суду м.Одеси від 04 липня 2019 року повернути до Малиновського районного суду м.Одеси для виконання вимог ч.4 ст. 395 КПК України», — йдеться в ухвалі.

Чому стало можливим повернення справи в суд першої інстанції? 

Бо судова колегія Малиновського райсуду у складі головуючого Черевка, суддів Короя та Передерка, настільки безтямно поспішала виправдати Труханова до початку роботи Антикорупційного суду, що… грубо порушила низку статтей Кримінально-процесуального кодексу.

Пам’ятаєте, як 6 серпня Малиновські судді допризначили ще одне засідання після вироку, аби закрити провадження щодо юридичної особи — фіктивної фірми «Девелопмент Еліт», чим порушили процесуальний закон? Так от наразі не закінчились строки на апеляцію по винесеній суддями Труханова ухвалі щодо фіктивної фірми.  До закінчення терміну передавати матеріали справи в апеляційни й суд не можна, проте, вочевидь, судді дуже поспішали у відпустку і передали справу.. Чим вдруге порушили законодавство.

Чому САП витребувала повернення справи в Малиновський райсуд Одеси? 

Так, 2 серпня до Одеського апеляційного суду від прокурора САП Мусіяки надійшло клопотання про повернення матеріалів провадження до суду першої інстанції в зв’язку з порушенням вимог  cуддями першої інстанції ч.4 ст.395 та ч.2 ст.380 КПК України.

Прокурори САП Мусіяка і Кравченко

В ухвалі йдеться, що ознайомившись зі змістом вказаного клопотання прокурора та матеріалами кримінального провадження, суддя-доповідач дійшов висновку про таке.

«З матеріалів кримінального провадження вбачається, що після проголошення оскаржуваного вироку від 04 липня 2019 року судом 06 серпня 2019 року була постановлена ухвала про закриття кримінального провадження відносно юридичної особи ТОВ «Девелопмент Еліт» (том 108 а.к.п.144-146).

Крім того, ухвалою Малиновського районного суду м.Одеси від 09 серпня задовольнили заяву прокурора про роз’яснення вищевказаної ухвали Малиновського районного суду і доповнили посиланням про можливість її оскарження протягом семи днів. Більш того, 9 серпня Малиновський райсуд постановив ухвалу про виправлення описки в оскаржуваному вироку цього ж суду від 04 липня 2019 року», — йдеться в Реєстрі судових рішень.

Мер Одеси Труханов

Нащо повертати справу? У своєму клопотанні прокурор САП зазначив, що наразі вирішується питання оскарження вказаних ухвал Малиновського районного суду м.Одеси, а тому він має намір ознайомитися з їх змістом.

Пунктом 2 ч.2 ст.395 КПК України передбачено, що апеляційна скарга на інші ухвали суду першої інстанції може бути подана протягом семи днів з дня її оголошення.

Проте, в порушення ч.4 ст.395 КПК України матеріали кримінального провадження №52016000000000411 разом з апеляційною скаргою заступника Генпрокурора керівника САП Холодницького були направлені до Одеського апеляційного суду, йдеться в ухвалі.

«Таким чином, станом на 12 серпня 2019 року строки апеляційного оскарження трьох перелічених ухвал Малиновського районного суду м.Одеси не закінчились, в той час як положеннями ч.4 ст.395 КПК України чітко встановлено, що протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов`язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитись з матеріалами кримінального провадження.

Враховуючи те, що судом першої інстанції були порушені вимоги ч.4 ст.395 КПК України і кримінальне провадження направлено до Одеського апеляційного суду передчасно, вважаю за необхідне повернути зазначене кримінальне провадження №521/17260/18 до Малиновського районного суду м.Одеси для виконання вимог ч.4 ст.395 КПК України«, — постановили в Апеляційному суді Одеської області.

Чи розглядатимуть в Малиновському суді ці ж самі судді справу заново? 

Ні. Ця судова колегія у складі Черевка, Короя та Передерка не розглядатиме справу Труханова заново. Ба більше, цю справу взагалі жодні судді не розглядатимуть заново в сумнозвісному Малиновському суді Одеси, який так відверто виправдав скандального мера Одеси, причетного до гучних корупційних махінацій.  Чому?

Бо наразі просто витримають строк оскарження ухвали щодо фіктивної фірми «Девелопмент Еліт» від 6 серпн в Малиновському суді, а також  розглянуть заяву САП про розяснення вироку.

А потім знов передадуть справу в Апеляційний суд Одеської області.

Чи встигнуть апеляцію розглянути в Одесі до початку роботи новоспеченого Апеляційного антикорупційного суду? 

Найімовірніше, теж ні. Оскільки, наразі прокурори отримали ще тиждень задля ознайомлення зі змістом матеріалів справи та оскарження ухвали щодо фіктивної фірми. До того ж, час затягнеться ще й тому, що судді, які виправдали Труханова, нині відпочивають у відпустках.

Відтак, до 5 вересня — обіцяного початку роботи Антикорупційного й Апеляційного антикорупційного судів України апеляційну скаргу у справі Труханова не встигнуть дорозглядати, а тому будуть змушені передати з Одеси до столиці. А це у свою чергу, дає шанс на справедливе правосуддя і покарання винних.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *