По итогам одесских событий, по заявлению бывшего советника Януковича, ГБР открыло производство против Парубия

ГБР открыло против бывшего спикера Верховной Рады Андрея Парубия уголовное производство по итогам событий 5-летней давности, произошедших в Одессе 2 мая 2014 г.

Основанием для этого стало заявление одиозного юриста – бывшего советника Виктора Януковича Андрея Портнова.

Об этом Парубий сообщил на своей странице в “Фейсбуке”.

“ДБР відкрило проти мене кримінальне провадження. За організацію захисту Одеси весною 2014-го. Щоправда, у своєму листі ДБР це називає «масовими заворушеннями». От такий документ. Але, насправді, не здивував. От що здивувало, так те, що у тексті не було (поки що) формулювань про «організацію, координацію і здійснення Парубієм державного перевороту під кодовими назвами «Майдан», «Революція Гідності»», про «незаконне усунення від влади законно обраного президента Януковича», про «захоплення влади організованою злочинною групою», про «злочинну протидію державній політиці реінтеграції України у єдиний простір з братньою Російською Федерацією» і т.д. Хоча, це вже досить виразно прочитується між рядками”, – отметил Парубий.

“Але відчайдушна протидія української влади і громадянського суспільства гібридному захопленню путінською Росією всього нашого південного сходу — восьми українських областей, через захоплення влади проросійськими силами у обласних центрах, зокрема, і в Одесі — тут вже класифікується однозначно — як «факт створення і координування Парубієм А.В. громадських озброєних угрупувань з метою вчинення масових заворушень 02.05.2014 на території м.Одеси.» У документі ДБР це вже стверджується як ФАКТ. Дійсно — нова, химерна епоха… Але, щодо всього цього задзеркального абсурду маю сказати наступне: як і на Майдані, як і в АТО, як і під час захисту наших південних областей, зупиняючи «русскую весну», я робив все можливе для захисту України. Так як і все своє життя, як і усі ці роки війни. І так буду робити і надалі. Це знають мої друзі і соратники. І хай це завжди пам‘ятають вороги України”, – добавил он.

В свою очередь, советник Януковича Портнов выразил уверенность, что Парубия в скором времени за защиту Одессы от пророссийских сепаратистов посадят за решетку.

“Одиозный Парубий возмутился у себя на странице, что против него начато уголовное производство по событиям массовой казни в Одессе 2 мая 2014 года. У меня встречное возмущение. С этим заявлением я обратился в правоохранительные органы ещё месяц назад. Если мы будем так долго раскачиваться, он в конечном итоге может вообще остаться на свободе. Его нужно брать под стражу, а потом в тюрьме разбираться и проводить следствие. Точно так, как это происходило в последние пять лет”, – заявил Портнов.

Как изветно, 2 мая 2014 г украинские патриоты мобилизировавшись, выступили единым фронтом против пророссийской чумы из так называемого “антимайдана”. Подавив пророссийский бунт, активисты ряда общественных объединений не допустили захвата Одессы вражескими пророссийскими бандами и превращения города и области в аналог “ДНР”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *