Одесский политик: “Верховный суд подтвердил, что обжаловать решения горсовета может любой одессит”

Верховный суд Верховный суд подтвердил, что обжаловать решения горсовета может любой одессит. 

Об этом, комментируя решения Верховного суда по отмене утверждения Плана зонирования Одессы Одесским горсоветом заявил одесский политик Михаил Кузаконь.

“Верховний суд виклав правову позицію про те, що рішення Одеської міської ради про затвердження зонінгу є нормативно-правовим актом, а відтак оскаржити його може кожен одесит (і не тільки) поки він діє. Ця правова позиція може слугувати своєрідним “прецедентом” також і для всієі Украіни”, – отметил он.

Как известно, истцами в судебных исках по отмене зонинга выступили Михаил Кузаконь и Олег Михайлик.

“Разом із цим, безумовно, те що сталося “завдяки” зонінгу лише мала частина того негативного, що можна зробити з Одесою, якщо зонінг залишиться чинним. Однак скасування зонінгу дасть можливість на деякий час припинити деструктивну забудову, розробити новий стратегічно якісний план зонування міста та розібратися з тими проблемами, які вже існують в Одесі у сфері забудови, культурної спадщини, земельних питань та благоустрою”, – в свою очередь, отметил адвокат Артем Карташов.

Также, комментируя решение Верховного суда, адвокат отметил следующие тезисы:

“З позитивного:
Верховний суд у складі колегії суддів Наталії Коваленко, Віктора Кравчука та Яна Берназюка продемонстрували гарний приклад правосуддя:
– у цій справі було 3 засідання, що для касаційної інстанції зазвичай є розкішшю;
– судді максимально намагалися розібратися у питанні і для цього були заслухані обидві сторони з багатьох питань у цій справі;
– в результаті судді прийняли “соломонове рішення”, яке забезпечить розгляд справи спочатку з урахуванням усіх формальних вимог процесуального закону.

Верховний суд визнав незаконними та необгрунтованими і скасував:
– рішення Приморського суду міста Одеси (суддя Лариса Чернявська) – http://bit.ly/2BQBIC0, який повністю став на сторону міської ради (рішення судді нагадувало радше copy,paste позиції мерії);
– Постанову Одеського апеляційного суду (судді Олександр Шляхтицький, Вячеслав Потапчук та Геннадій Семенюк) – http://bit.ly/2Jq8XA3, який фактично самоусунувся від вирішення питання по суті та підіграв місцевій владі.

Верховний суд виклав правову позицію про те, що рішення Одеської міської ради про затвердження зонінгу є нормативно-правовим актом, а відтак оскаржити його може кожен одесит (і не тільки) поки він діє. Ця правова позиція може слугувати своєрідним “прецедентом” також і для всієї України.

Вимоги про скасування зонінгу заново будуть переглянуті в суді першої інстанції і зонінг таки може бути скасовано, що зупинить хаотичну незаконну забудову міста і зокрема прибережної зони.

2. З не дуже позитивного:
Зонінг продовжує діяти – Одеська міська рада і її органи можуть і далі видавати документи на його підставі.
Справа буде розглядатися спочатку, що так само займе певний час.
Більшість рішень, виданих на підставі зонінгу не можна буде скасувати тільки через те, що скасували зонінг, оскільки він припиняє дію (у разі скасування) лише з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Разом із цим, безумовно, те що сталося “завдяки” зонінгу лише мала частина того негативного, що можна зробити з Одесою, якщо зонінг залишиться чинним.

Однак скасування зонінгу дасть можливість на деякий час припинити деструктивну забудову, розробити новий стратегічно якісний план зонування міста та розібратися з тими проблемами, які вже існують в Одесі у сфері забудови, культурної спадщини, земельних питань та благоустрою”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *