Народный депутат призвал СБУ, Генпрокуратуру и МВД “разобраться” с тремя депутатами Одесского горсовета

Народным депутатом Украины Александром Юрченко подготовлено и направлено официальное обращение в СБУ, Генпрокуратуру и Министерство внутренних дел Украины относительно депутатов Одесского горсовета – Гиганова Б.В., Орлова А.В. и Горина О.Е.

В частности, относительно призывов данных депутатов, “которые содержат признаки уголовных преступлений, о проведении так называемого «референдума по Жукову» в городе Одесса вопреки действующему законодательству Украины”.

Об этом сообщают в “Национальном люстрационном комитете”.

“Народним депутатом України Олександром Юрченком підготовлено і направлено офіційне звернення до Служби Безпеки України, Генеральної Прокуратури України та міністра внутрішніх справ України стосовно депутатів Одеської міської ради – Гіганова Б.В.,Орлова О.В. та Горіна О.Е., щодо закликів, які містять ознаки кримінальних правопорушень, стосовно проведення так званого «референдуму по жукову» в місті Одеса всупереч чинному законодавству України.

ДАЛІ ПО ТЕКСТУ : “….

До мене як народного депутата України Верховної Ради України звернулися активісти Громадської організації «Всеукраїнська Люстрація» щодо допомоги у притягненні до відповідальності за вчинення дій, що очевидно містять ознаки кримінальних правопорушень депутатів Одеської міської ради Гіганова Б.В.Орлова О.В. та Горіна О.Е., які публічно закликали до проведення референдуму, що ставить під сумнів чинне законодавство України. Також Гіганов, Б.В., Горін О.Е. та Орлов О.В. в своєму депутатському зверненні на ім’я Г. Л. Труханова закликали до проведення позачергової сесії Одеської міської ради з вирішенням питання щодо проведення референдуму в місті Одеса стосовно повернення на топонімічну мапу міста назви «проспект Маршала Жукова» та повернення нещодавно демонтованого барельєфу «маршала жукова г.к.» на будівлю за адресою м.Одеса; вул.. Канатна, 85 всупереч чинному законодавству України, зокрема Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Також зауважу, що в умовах агресії Російської Федерації і анексії Криму такі дії провокують загострення суспільно-політичної ситуації в місті Одеса. Вказані дії є порушенням норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», зокрема, ч.1 ст.1, ч.1 ст. 3 Закону, якими заборонена пропаганда символіки комуністичного тоталітарного режиму. До зазначеної символіки Закон відносить, в тому числі, назви проспектів, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР).

Маршал Жуков Г.К. в різні часи обіймав посади міністра оборони СРСР, члена ЦК КПРС, члена Політбюро ЦК КПРС, тобто повернення барельєфу або ж присвоєння топонімічному об’єкту – проспекту в м. Одеса його імені є пропагандою символіки комуністичного тоталітарного режиму, що прямо заборонено законом.

При цьому таке використання забороненої символіки не підпадає під перелік виключень з заборони, передбачених ч.3 ст.4 вказаного Закону, а також не стосується виключень щодо осіб, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України, передбачених ч. 10 ст. 5 Закону України «Про географічні назви» та ч. 6 ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», оскільки проспект є об’єктом топоніміки та не відноситься до пам’ятників та пам’ятних знаків.
Крім того, вказаний Закон не надає органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування повноважень на повернення об’єктам топоніміки назв, змінених в процесі декомунізації. Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В сучасній судовій практиці України вже існує судовий прецедент з подібного питання. Зокрема згадані особи в своєму депутатському зверненні проігнорували Рішення Харьківського адміністративного окружного від 05 вересня 2019 р. За № 520/6394/19 який визнав протиправним та скасував Рішення Харківської міської ради Харківської області 27 сесії 7 скликання від 19 червня 2019 року №1667/19.Крім того, 8 листопада 2019 року Другий апеляційний адміністративний суд міста Харкова залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким визнано незаконним перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 40 Конституції України, Законом України «Про статус народного депутата», Законом України «Про звернення громадян», ст. 214 КПК України, антикорупційним законодавством,

П Р О Ш У:

1. Відкрити кримінальне провадження за ч.2 ст.436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів), ч.1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України відносно наступних громадянина України:
Гіганова Богдана Вікторовича, депутата Одеської міської ради, який закликав до проведення референдуму з вище згаданого питання, що провокувало загострення суспільно-політичної ситуації.
2. Надати мені інформацію про відкриття кримінального провадження із зазначенням його номеру та статей Кримінального кодексу України.

З огляду на важливість та актуальність даного питання направити відповідь на адресу: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5, Верховна Рада України.”, – сказано в заявлении депутата.

3 thoughts on “Народный депутат призвал СБУ, Генпрокуратуру и МВД “разобраться” с тремя депутатами Одесского горсовета

 • 12.11.2019 в 16:43
  Permalink

  Спекуляция на нем как и с 2 мая

  Ответ
 • 12.11.2019 в 16:53
  Permalink

  Обратите внимание, на том-же здании, ближе к ул. Мариинской, находится барельеф с Маршалом бронетанковых войск, Командующим Одесским округом Бабаджаняном, но к нему никаких претензий (знаю от очень близких людей – строил квартиры для военных, очень грамотный, интеллегентный офицер, пользовался заслуженным уважением у военных). Почему? Потому-что к “мяснику Жукову” претензии не только в свете законов Украины, но и по его фактически античеловеческой, антиукраинской позиции как военноначальника, человека и политика в какой-то мере. Поэтому любители референдума по таким вопросам пусть храбро станут без охраны перед учасниками БД, АТО,ООС и др. общественных организаций и пояснят свою фактически “прмокшанскую ублюдочную” позицию.

  Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *