Карантин: одеські поліцейські пояснили, що значить “громадське місце”

Одеські поліцейські вирішили роз”яснити, що значить “громадське місце”, поскільки “особливої актуальності розуміння цього поняття набирає саме зараз, коли поліцейські перевіряють дотримання громадянами запроваджених Урядом карантинних обмежень”.

Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» трактує громадське місце як частину будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

А в Інструкції про єдиний облік злочинів громадські місця – це місця, що використовуються громадянами для спільної роботи, відпочинку, пересування, проведення масових заходів та інших потреб (вулиці, площі, вокзали, аеропорти, магазини, кафе, бари, ресторани, музеї, клуби, пляжі в період їх роботи, а також транспортні засоби громадського користування під час перебування в них громадян, ділянки лісу, поля під час проведення на їх території організованих масових зібрань). Для органів внутрішніх справ на залізничному транспорті, у аеропортах, річкових та морських портах учиненими в громадських місцях слід вважати злочини, що вчинені в приміщеннях вокзалів, пасажирських (приміських) потягах, літаках, катерах, пароплавах, на перонах, платформах, пристанях та в інших місцях під час очікування посадки та висадки пасажирів.

Поліцейські закликають поза межами дому дотримуватися правил, прописаних у постанові Кабінету міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», – вдягати засоби індивідуального захисту, носити з собою документи, що посвідчують особу, переміщуватися не більше ніж удвох, супроводжувати дітей до 14-ти років тощо. І не стільки через страх наразити себе на  штраф, скільки через ту невидиму загрозу, через яку всі ми змушені зараз миритися з певними обмеженнями. Пам’ятайте: задача поліцейських – не залякати чи покарати людей, а попередити про небезпеку та запобігти її наслідкам. Тому саме роз’яснювальна робота з громадянами – в пріоритеті. Наголошуючи на необхідності дотримуватися карантинних вимог, правоохоронці не тільки повідомляють про правові наслідки такого порушення, а й пояснюють, що безвідповідальність конкретної людини може негативно вплинути не тільки на неї, а й на інших. Бо, на жаль, ніхто не знає достеменно, чи вже не вражений  небезпечним вірусом.

Відділ комунікації поліції Одеської області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *