Підпал монастирського коровника: кому це вигідно в Одесі?

Продовження скандалу з пожежею в монастирському коровнику в Одесі обростає новими цікавинками.

Настоятель монастиря попросив поліцію відслідкувати коментарі, що останні два тижні з’являлися в соцмережах відносно монастиря зокрема і МП взагалі… Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише одеський журналіст Олександр Городилов.

“Я ще раз повторю, що в піарі і психології трохи розуміюся. так ось, іноді деяким архімандритам справді краще жувати…

Перше: Вигодоотримувачем цієї пожежі став виключно екзархат РПЦ в Україні. Нарратив про гониму церкву, жертву політичної боротьби – винесено в інформаційні заголовки. Нікого не хвилює те, що згорів корівник в курортній частині міста, що у мене взагалі в голові не вкладається. Бо у інших монастирів є господарства, але вони не в межах мільйонного міста, а тим більше не в курортній зоні.

І головне тут консолідація своїх прихожан, яким раніше вистачало клепки критично поставитися до дивовижних зазивань РПЦвУ йти на Вербну неділю і Великдень саме до церков, тоді як решта православних і взагалі християн дивилися служби онлайн.

Тепер же попи будуть волати і далі про те, що “ми ж говорили…”.

Друге: в соцмережах підказують, що монастир був на той момент закритий. Його територія проглядається камерами спостереження, а входи-виходи контролює приватна охоронна контора. Аби зробити все “чисто”, треба знати, мінімум, де знаходяться камери, аби в них не потрапити. Треба знати також розпорядок служб в монастирі, аби уникнути випадкових свідків. Треба пронести досить велику кількість “коктейлів”, аби здійснити те, що відбулося… Ціла спецоперація, яку навряд чи могли реалізувати якісь там атеїсти-невзоровці, праві чи конкуренти на православному полі… І найголовніше, на території монастиря стрімер з єпархії показував непогані автівки в шикарному стані, але палили чомусь “дрова” на кшталт Жигулів чи побитого життям бусіка Хьонде?! І чому палити порожній корівник, якщо там же є фешенебельні дерев’яні ізбушки, де мешкають високопоставлені попи? !!! Тут я жодним чином ні до чого не закликаю, бо є противником таких методів, просто шукаю логіку.

До того ж, слід відзначити, що навіть під час Майдану або одразу після, нікому з “гарячих голів” не спадала думка палити столичні монастирі. Повернути їх в канонічну ПЦУ – так, я теж за це обома руками… Але навіщо повертати згарище?

Третє: саме Московський патріархат в останні тижні настільки “зашкварився” по всій Україні і по Одесі зокрема, що чисто технологічно, такий піар-хід саме зараз був конче необхідний. Ну хто сьогодні згадає про напад на журналістів в Іллінському монастирі, чи хто шукатиме в ютубі прокльони Паші-Мерседеса? Хто тепер згадає, як монахи цієї обителі 5 років тому в сауні на Сухомиму лимані разом з проститутками і тортиком “ДНР” святкували День народження? І Бац!, тут уже в Одесі страждають ці ж монахи за Бога, царя і отєчество – страстотєрпци і новомученики…

Хто згадає, як цинічно ці ж попи відмовилися від хворої на коронавірусну болячку насельницю Теплодарського монастиря, або як єпископ Гроха відправляв медиків і поліцію шукати також хворого будівничого найбільшого собору на півночі Одещини Бориса Мачка – кудись в Знам’янку?

Всьо, інформаційний простір забитий корівником без корів в обгортці жертв РПЦвУ в Одесі.

Цинічно? Для цієї організації – жодним чином. Їм же вистачає віри не відспівувати захісників держави, або хрещених в інших православних деномінаціях… То чому б не стати жертвою вогню?

ПС. Я справді сумніваюся, що рядові монахи в цьому винні. Я навіть не впевнений, що керівництво єпархії чи монастиря спецслужби ворожої держави поставили до відома… Але, погодьтеся, дуже напрашується порівняння з трагедією 2 травня, яку ще до завершення пожежі оголосили “Одеською хатинню” і юзають цей нарратив по сьогоднішній день…

Я дійсно віруюча людина і чекатиму далі, коли цей монастир перейде в ПЦУ і стане справжнім монастирем, а не куточком “русскава міра”… І впевнений, що таке повернення відбудеться тільки після вразумління одеськіх попів, яки чомусь повірили в те, що вони московські, а їх держава – Україна, а не дикунська Росія. І чекати цей процес, думаю, на тлі здешевілого Уралсу доведеться не так довго, як нашого Томосу. Бо розпалена цією пожежею межрелігійна ворожнеча – вже в печінках”, – зазначає журналіст .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *