В Одесской ОГА рады ливням: они спасут урожай

Глава Одесской ОГА Максим Куцый рад, что Одесскую область накрыли продолжительные ливни.

По его мнению, ливни могут спасти аграриев от банкроства в ситуации, когда 50% посевов озимых были уничтожены засухой. После дождей часть урожая можно пересеять в мокрую замлю, уверен чиновник.

“Потужна злива — негода для містян, а для аграріїв — порятунок врожаю. Як ви знаєте, наші поля потерпають від екстремальної посухи. Великих дощів не було практично від початку року. Через це понад 50% озимих опинилися перед загрозою гибелі, а наші аграрії — перед загрозою банкрутства. Потужні зливи, які за прогнозом метеорологів триватимуть кілька днів, можуть врятувати посіви ярих зернових та технічних культур. Управління аграрної політики на постійному зв’язку із фермерами регіону щодо можливості пересівів зернових у вологу землю”, – отметил глава ОГА.

“Водночас, ми не можемо розраховувати тільки на погоду. На регіональному рівні депутати Одеської обласної ради підтримали наше подання щодо компенсації фермерам у розмірі 15 мільйонів гривень. Ми звернулися до банків щодо послаблень для аграріїв. До Кабінету Міністрів України направлені відповідні звернення щодо підтримки агропромислового комплексу. Головне завдання — не допустити банкрутства низки господарств та скоординувати зусилля з аграріями задля продовольчої безпеки регіону”, – добавил Куцый.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *