В Одесі “накрили” конвертаційний центр, шо переводив гроші до країни-агресора (фото)

В Одесі СБУ припинила діяльність конвертаційного центру з загальним обігом понад 500 мільйонів гривень.

Організатори «конверту» з початку 2020 року проводили незаконні фінансові операції через низку підконтрольних фірм, повідомляють у прес-службі СБУ.

Серед «користувачів послуг» були, зокрема, комерційні структури, які стали переможцями у тендерах на проведення робіт та закупівлю товарів за бюджетні кошти. На замовлення «клієнтів» зловмисники переводили кошти у готівку для ухилення від податкового навантаження та виведення грошей у тіньовий сектор економіки.

Конвертаційний центр також «допомагав» клієнтам переводити гроші в інші країни, в тому числі до Російської Федерації. Співробітники спецслужби задокументували факт перерахування декількох сотень мільйонів рублів на територію країни-агресора.

Під час слідчих дій в офісних приміщеннях конвертцентру правоохоронці вилучили чорнову бухгалтерію та готівку у різних валютах на загальну суму понад 9 мільйонів гривень. Також виявлено комп’ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 258-5 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, щодо встановлення усіх обставин протиправної діяльності. Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *