У Куцого придумали, як дістати Delfi (фото)

Керівник Одеської обласної державної адміністрації розповів, як прибиратимуть танкер Delfi з одеського узбережжя. 

За його словами, судновласник та Адміністрація морських портів України мали необхідні повноваження для підняття судна, але дати ліквідації затонулого об’єкта постійно переносилися.

Одеська ОДА взяла на себе роль модератора задля безпеки відпочивальників й захисту природи. Максим Куций доручив представнику судновласника провести випробовування та підготувати остаточний план підйому судна, капітану Одеського порту — розглянути цей план та встановити строк закінчення робіт із ліквідації.

Результати водолазного обстеження виявилися невтішними. Значну частину судна затопило водою та наповнило піском. Потужностей буксирів не вистачить для того, аби одразу зняти з місця танкер.

«Цього тижня ми нарешті отримали план робіт із ліквідації. Беручи до уваги принципову незгоду Одеської міської ради щодо розпилу судна безпосередньо на місці затоплення, судновласник запропонував підняти Delfi за допомогою повітряних балонів. Їх мають розмістити в пустотах судна — вони забезпечать плавучість танкеру, після чого буксири транспортують його до порту», — зазначив Куций.

Від підкреслив, що строк завершення робіт завершується наступного тижня – 25.06.2020. Після цієї дати АМПУ має самостійно розпочати ліквідаційні роботи.

«Прошу міністра інфраструктури Владислава Криклія взяти це на особистий контроль. Закликаю всіх учасників процесу дотримуватися домовленостей та, нарешті, звільнити пляж Одеси від небезпечного об’єкта», — підкреслив Максим Куций.

Зазначимо, згідно з дорученням Максима Куцого, Державна екологічна інспекція має оперативно підрахувати обсяги збитків, завданих навколишньому середовищу внаслідок аварії судна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *