Одеські віряни ПЦУ можуть вклонитися іконі Святої Великомучениці Варвари з часткою її мощей (фото)

Одеські віряни ПЦУ можуть вклонитися іконі Святої Великомучениці Варвари з часткою її мощей.

Ікона святої великомучениці Варвари протягом двох тижнів перебуватиме у кафедральному соборі Різдва Христового. Протягом цього часу, кожного дня, о 16:00, духовенством собору звершуватиметься читання акафісту святій.

Київське передання свідчить, що свята Варвара рятує від недуг, раптових хвороб і наглої смерті. Історик Микола Сементовский писав, що в 1710 р. «однієї тільки Михайлівської Золотоверхої обителі, де почивають чудотворні мощі святої великомучениці Варвари, не торкнулася згубна виразка, і жоден з братів, що живуть у ній, не помер, незважаючи на те, що свята обитель була відкрита для всіх… Те ж саме повторювалося в 1770, 1830, 1848, 1853 і 1855 роках, коли лютувала згубна холера».

Як запевняє історик, цілюща сила мощей святої Варвари тягнулася далеко за межі монастирських стін. Досить було під час епідемії винести нетлінні останки святої за ворота і обнести навколо обителі, як «виразка кожного разу після обнесення зменшувалася в усьому місті». Нехай же великомучениця Варвара молиться за нас перед Престолом Божим, щоб зберегти нам і духовні скарби, і духовну єдність між православними.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *