Куций хоче визнати надзвичайною ситуацію з застряглим танкером Delfi

Голова Одеської ОДА Максим Куций звернувся до Кабміну з проханням визнати ситуацію навколо танкера Delfi надзвичайною.

Він запропонував Уряду надати повноваження Адміністрації морських портів, як відповідальній службі, примусово прибрати танкер за спрощеною процедурою.

20 липня сплинув граничний термін, відведений капітаном морського порту Одеси Кирилом Цюпком для підйому та віддалення аварійного танкера. Судновласник просить продовжити ці строки до 10-го серпня. За словами керівника ОДА, цій історії необхідно покласти край.

«Я вважаю, що продовжувати судновласнику терміни ліквідації аварії — не можна. Він мав достатньо часу щоб вирішити цю проблему. Далі має втручатись АМПУ», — зазначив Максим Куций.

Керівник ОДА наголосив, що згідно з Кодексом торговельного мореплавства України (стаття 123), АМПУ може самостійно підіймати судно у наступних випадках:

1. Завершення терміну проведення робіт, встановленого капітаном морського порту. Черговий термін сплив 20-го липня.
2. Якщо затонуле судно становить загрозу для людей, природи чи судноплавству. На комісіях з надзвичайних ситуацій Одеська обласна державна адміністрація неодноразово фіксувала звернення екологів щодо нафтових плям та близького розташування танкеру до берега.

Згідно з законом, підрядна організація, яка виконуватиме роботи, буде визначена на конкурсі, який триватиме щонайменше три місяці.

«Ми вже не можемо так довго чекати. Восени розпочнеться сезон штормів і тоді судно буде неможливо прибрати через погодні умови. Саме тому я звернувся до Кабінету Міністрів із проханням визнати цю ситуацію, як надзвичайну. Прошу надати Адміністрації морських портів, як відповідальній службі, повноваження примусово прибрати танкер за спрощеною процедурою. Тобто у найкоротші терміни», — підкреслив Максим Куций.

Він також додав, що після проведення операції кошти за підйом і ліквідацію танкера необхідно стягнути з судновласника.

Нагадаємо, раніше власник танкера Delfi двічі категорично відмовився передати права на підйом аварійного судна державним структурам, але з виконанням робіт в оговорені строки не впорався.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *